PROJEKTOWANIE STRON INTERNETOWYCH

 

 

 

 

Elastyczność w projektowaniu stron to nasza domena, dlatego poza projektowaniem ich od podstaw istnieje możliwość dostosowania gotowych szablonów na potrzeby Państwa Firmy. Wszytko zależy od potrzeb i budżetu projektu.

 

Przejdź do sekcji: Strony CMS JOOMLA | Strony HTML/CSS| Strony Flash | Przystosowywanie Szablonów| Proces Projektowania

 

 

 

 

 

 

 

 

PROCES PROJEKTOWANIA STRONY INTERNETOWEJ

 

 

Projektowanie strony wbrew pozorom nie jest czynnością prostą. Proces ten wymaga zarówno od projektanta, jak i od klienta sporo zaangażowania. Zadaniem projektanta jest zaprojektowanie i wdrożenie strony. Państwa zadaniem natomiast jest przygotowanie materiałów ( teksty, zdjęcia itd. ), ale również nakierowanie mnie aby strona wykonana przeze mnie była jak najbardziej zgodna z Państwa wyobrażeniem. Dlatego na każdym z etapów projektowania ważna jest współpraca. 

 

Etapy projektu:

 

 

1. Przygotowanie materiałów, spotkanie i omówienie założeń strony

 

 •  Przygotowanie przez Państwa materiałów do strony, dobrze jeśli patrząc na inne strony internetowe wiedzieli Państwo jak mniej więcej strona ma wyglądać (istnieje oczywiście możliwość wykonania przeze mnie strony bez Państwa wskazówek, jednak może ona być zupełnie niezgodna z Państwa wyobrażeniem)
 • Spotkanie osobiste w celu omówienia układu strony, kolorystyki, układu menu, przekazania materiałów do strony, oraz wszelkich szczegółów, jak i podpisania umowy o wykonanie strony internetowej.

 

2. Projekt graficzny strony WWW

 

 • Znając już Państwa wymagania odnośnie strony przystępuję do projektu graficznego. Jest to najważniejszy etap projektu gdyż w tym momencie ważą się losy wyglądu strony.
 • Przedstawienie projektu- gdy projekt jest już gotowy przedstawiam państwu go do akceptacji, jeśli zostanie zaakceptowany przystępuję do dalszej części prac jeśli są uwagi zgodnie z nimi nanoszę korekty aż do uzyskania pożądanego rezultatu.

 

3. Kodowanie Strony

 

 • Zakodowanie grafiki tak, aby powstała w pełni funkcjonalna strona, wszelkie prace na tym etapie prowadzone są w środowisku lokalnym (bez publikacji w internecie) jest to jeden z najdłuższych etapów pracy a czas potrzebny na jego ukończenie zależny jest od wybranej przez Państwa opcji strony internetowej.
 • Po zakodowaniu strony prezentuję Państwu gotową, działającą stronę. Podobnie jak w przypadku projektu graficznego w wypadku zastrzeżeń nanoszone są korekty. Po akceptacji przystępuję do dalszego etapu

 

4. Publikacja w internecie

 

 • Wybór nazwy domeny i serwera (aby strona była dostępna w internecie konieczne jest umieszczenie jej na serwerze pod wybraną przez państwa domeną)
 • Przeniesienie strony na serwer

 

5. Rozliczenie

 

 • Gdy strona działa płacą mi Państwo za usługę.
 • Jeśli potrzebna będzie pomoc przy aktualizacji strony służę zawsze pomocą, istnieje możliwość stałej opieki nad stroną.

 

   Do góry

 

 

 

STRONY W SYSTEMIE CMS JOOMLA

 

 

Stworzenie strony w systemie CMS JOOMLA to niewątpliwie najbardziej pracochłonna droga do stworzenia strony. Można ją nieco skrócić edytując gotowy szablon zależy to od indywidualnych potrzeb. Jako że jest to najbardziej pracochłonna metoda z pośród oferowanych przez nas sposobów jest ona również najdroższa. Warto jednak się zastanowić, ponieważ w zamian zyskują Państwo niezliczone możliwości rozbudowy strony oraz możliwość banalnie prostej edycji treści na stronie.

 

Edycja treści na stronie jest tak prosta, że po krótkim przeszkoleniu będą Panśtwo mogli sami edytować treści na stronie z taką łatwością jak Piszą Państwo w edytorze tekstu np. w Wordzie.

 

Z Joomli korzystają między innymi serwisy takich firm jak:

 • ebay
 • IKEA
 • orange
 • pizza Hut
 • McDonalds

  Do góry

 

 

 

STRONY TECHNOLOGII HTML/CSS

 

 

Stworzenie strony od podstaw w technologii HTML/CSS jest mniej pracochłonne niż ten sam proces w systemie CMS dlatego też cena wykonania takiej strony jest niższa. Tracimy jednak łatwość edycji strony i rozbudowy o niezliczone funkcjonalności jakie daje nam JOOMLA.

Z dodatkowych funkcjonalności jakie mogą się znaleźć na takiej stronie to :

formularz kontaktowy, galeria zdjęć (dodawanie zdjęć jest znacznie bardziej skomplikowane niż w systemie CMS), slider ze zdjęciami.

 

 

  Do góry

 

 

 

STRONY W TECHNOLOGII FLASH

 

 

Umiejętnie stworzona strona internetowa w tej technologii może być niesamowicie efektowna i oryginalna. Dlaczego więc takie strony są tak rzadko spotykane? Jest kilka powodów między innymi trudność edycji przygotowanej tak strony. kolejną kwestią jest trudność z tzw. pozycjonowaniem takiej strony. Aż wreszcie to, że coraz popularniejsze urządzenia mobilne mają problemy z obsługą flasha. Flash jest płatną technologią i programy do pisania takich stron kosztują kilka tysięcy złotych.

Biorąc pod uwagę powyższe trudności proponuję tworzenie jedynie poszczególnych elementów strony w tej technologii aby dodać tzw. fajerwerków.

 

 

  Do góry

 

 

 

PRZYSTOSOWYWANIE GOTOWYCH SZABLONÓW

 

 

Jest to najszybsza i najtańsza droga do posiadania własnej strony internetowej. Zajmujemy się zarówno pisaniem szablonów jak i edycją gotowych dostępnych w internecie. Gotowe szablony można wykorzystać zarówno w technologii HTML/CSS jak i w CMS JOOMLA. rozwiązanie ma jednak swoje wady. Przede wszystkim tracimy możliwość zaprojektowania strony idealnie dostosowanej według Państwa życzenia. Kolejną kwestią jest to że strona o identycznym lub bardzo zbliżonym układzie może pojawić się w internecie np. u Państwa konkurencji.

 

 

 

  Do góry

 

 

 

 

 
 

Logo Pogotowie Komputerowe Enter Łódź

 

-Serwis i naprawa komputerów Łódź

-Serwis i naprawa laptopów Łódź

-Pogotowie komputerowe Łódź

-instalacja systemów

-konfiguracja sieci

-usuwanie wirusów

 

 

KONTAKT I DANE

Bogdan Jaroma

789 316 699

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

NIP:726 260 00 87

REGON: 101025826

 

 

 

-Wymiana szybek i ekranów dotykowych

-wymiany włączników mikrofonów złączy ładowania  i wiele innych

-całkowita odnowa smartfonów

-naprawy po zalaniach

 

www.smartphonespa.pl

 

 

DOJAZD:

Łódź Śródmieście, Łódź Polesie, Łódź Bałuty, Łódź Górna, Łódź Widzew, Pabianice, Rzgów, Zgierz, Aleksandrów Łódzki, Konstantynów Łódzki, Tuszyn, Andrespol


 

Wszytkie prawa zastrzeżone Copyright Pogotowie Komputerowe Enter 2011-2015 kopiowanie treści oraz elementów graficznych bez zgody zabronione